Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Czarzasty: Koniec marzeń PO o wygranej

dodano 2013-12-27 11:57 w kategorii: Informacje

- W mijającym roku nastąpił koniec dwóch marzeń - PO o wygraniu trzecich wyborów z rzędu i Europy Plus o Parlamencie Europejskim - ocenił w rozmowie z "Super Expressem" Włodzimierz Czarzasty, szef mazowieckiego SLD. 

Jego zdaniem koniec tych marzeń - Platformy i Europy Plus - rozpoczął się od porażki tych ugrupowań w wyborach w Elblągu.  -To był moment, w którym PO zaczęła tracić szerokie poparcie i ustąpiła miejsca na czele sondaży PiS. Od tego momentu zaczął też rosnąć SLD - powiedział Włodzimierz Czarzasty. - Jestem wręcz przekonany o tym, że SLD będzie walczyło z PO i tę walkę wygra. Jeżdżąc bowiem po terenie, widzę budzących się ludzi, którzy wierzą w Sojusz. Takiego stanu ducha już dawno nie było. Ludzie wierzą, że SLD to partia, która może więcej pomóc, niż zaszkodzić. Co do innych partii, coraz mniej osób w to wierzy – dodał szef mazowieckiego SLD w wywiadzie dla "Super Expressu".
 


Komentarze

Wydarzenia

 • 400 000 podpisów pod projektem ustawy liberalizującej przepisy aborcyjne

  3 godziny temu

  - Dla nas to jest swojego rodzaju konsekwencja, przez całą historię SLD walczyliśmy o prawa kobiet, zarówno te reprodukcyjne, jak i seksualne – powiedziała Małgorzata Kossakowska, przedstawicielka SLD w komitecie „Ratujmy Kobiety”.czytaj więcej»

 • SLD na Kongresie Świeckości

  6 godzin temu

  W trakcie odbywającego się w dniach 21-22 października w Warszawie Kongresu Świeckości czynny udział wzięli przedstawiciele Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Prof. Danuta Waniek wygłosiła wykład pt. „Ideologia narodowa, a Kościół Katolicki”, prof. Małgorzata Winiarczyk – Kossakowska wzięła udział w paczytaj więcej»

 • Liberadzki: Kawa z fusami, czyli po turecku

  dzisiaj o 11:12

  „Polska popiera, popierała i popiera starania Turcji dzisiaj o wstąpienie do Unii”… Nie czuję się z tym dobrze. Mam wrażenie, że wypowiadając te słowa, w tak zdecydowanym zresztą tonie, pan prezydent przybił pieczęć z orłem w koronie pod tymi wszystkimi wyrokami, które spadły na turecką demokrację..czytaj więcej»

 • Gawkowski: Sztafeta PO zgubiła pałeczkę już na starcie

  dzisiaj o 10:18

  - Kiedy słuchałem wystąpienia Grzegorza Schetyny, to miałem wrażenie, iż wystartował w długodystansowej sztafecie, która na samym początku zgubiła pałeczkę, ponieważ okazało się, że nie może jej przejąć prezydent stolicy – Krzysztof Gawkowski skomentował nieobecność Hanny Gronkiewicz-Waltz podczas oczytaj więcej»

 • Senyszyn: Dzisiaj najważniejsze jest to, aby poszkodowany wrócił do zdrowia

  dzisiaj o 09:51

  - Jeżeli my nie będziemy prowadzić żadnej narracji, to pozostanie tylko ta PiS-owska narracja, iż jest to człowiek niezrównoważony psychicznie, i że nie wiedział co robi – odniosła się prof. Joanna Senyszyn do sprawy samopodpalenia pod Pałacem Kultury i Nauki, które miało miejsce w czwartek 19 paźdzczytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.