Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Czarzasty: Bronimy spraw Polski, niezależnie od tego, kto nią rządzi

dodano 2016-10-19 11:07 w kategorii: Ludzie

- W Parlamencie Europejskim spotkaliśmy się z najważniejszymi politykami europejskiej lewicy: Giannim Pitellą szefem frakcji Socjalistów i Demokratów w PE; Sergiejem Staniszewem, przewodniczącym Partii Europejskich Socjalistów oraz Martinem Schulzem, przewodniczącym Parlamentu Europejskiego – powiedział Włodzimierz Czarzasty, przewodniczący SLD podczas konferencji prasowej w budynku PE w Brukseli 19 października 2016 r.

Szef Sojuszu podsumowując wizytę oświadczył, iż podczas swoich rozmów i wystąpień w Parlamencie Europejskim poruszył ważne kwestie dla Polski: przestrzeganie zapisów konstytucji, konflikt wokół Trybunału Konstytucyjnego oraz CETA. – W sprawie porozumienia handlowego z Kanadą europejska socjaldemokracja ma wspólne, krytyczne stanowisko w tej sprawie – podkreślił Włodzimierz Czarzasty. – Poinformowałem również, że zbieramy podpisy pod wnioskiem o zwołanie referendum w sprawie aborcji – dodał. – Nasza inicjatywa referendum otrzymała silne wsparcie od europejskiej lewicy – podkreślił Czarzasty.

Przewodniczący Sojusz Lewicy Demokratycznej zapowiedział, że współorganizatorem Kongres Lewicy w listopadzie tego roku będzie Partia Europejskich Socjalistów. – To będzie duże wydarzenie, które uświetni wielu zagranicznych gości – powiedział Włodzimierz Czarzasty. – Dla lewicy będzie to dobra okazja do dyskusji o ważnych sprawach dla Polski i Europy – dodał.Komentarze

Wydarzenia

 • 400 000 podpisów pod projektem ustawy liberalizującej przepisy aborcyjne

  3 godziny temu

  - Dla nas to jest swojego rodzaju konsekwencja, przez całą historię SLD walczyliśmy o prawa kobiet, zarówno te reprodukcyjne, jak i seksualne – powiedziała Małgorzata Kossakowska, przedstawicielka SLD w komitecie „Ratujmy Kobiety”.czytaj więcej»

 • SLD na Kongresie Świeckości

  6 godzin temu

  W trakcie odbywającego się w dniach 21-22 października w Warszawie Kongresu Świeckości czynny udział wzięli przedstawiciele Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Prof. Danuta Waniek wygłosiła wykład pt. „Ideologia narodowa, a Kościół Katolicki”, prof. Małgorzata Winiarczyk – Kossakowska wzięła udział w paczytaj więcej»

 • Liberadzki: Kawa z fusami, czyli po turecku

  dzisiaj o 11:12

  „Polska popiera, popierała i popiera starania Turcji dzisiaj o wstąpienie do Unii”… Nie czuję się z tym dobrze. Mam wrażenie, że wypowiadając te słowa, w tak zdecydowanym zresztą tonie, pan prezydent przybił pieczęć z orłem w koronie pod tymi wszystkimi wyrokami, które spadły na turecką demokrację..czytaj więcej»

 • Gawkowski: Sztafeta PO zgubiła pałeczkę już na starcie

  dzisiaj o 10:18

  - Kiedy słuchałem wystąpienia Grzegorza Schetyny, to miałem wrażenie, iż wystartował w długodystansowej sztafecie, która na samym początku zgubiła pałeczkę, ponieważ okazało się, że nie może jej przejąć prezydent stolicy – Krzysztof Gawkowski skomentował nieobecność Hanny Gronkiewicz-Waltz podczas oczytaj więcej»

 • Senyszyn: Dzisiaj najważniejsze jest to, aby poszkodowany wrócił do zdrowia

  dzisiaj o 09:51

  - Jeżeli my nie będziemy prowadzić żadnej narracji, to pozostanie tylko ta PiS-owska narracja, iż jest to człowiek niezrównoważony psychicznie, i że nie wiedział co robi – odniosła się prof. Joanna Senyszyn do sprawy samopodpalenia pod Pałacem Kultury i Nauki, które miało miejsce w czwartek 19 paźdzczytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.